Nuredini: Nuk ka kompromis me mjedisin jetësorë

“Edhe pse po përballemi me një periudhë të sfidave shëndetësore dhe ekonomike, si Ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor unë do të përpiqem të mos bëj kompromis për mbrojtjen e mjedisit, si dhe të mos injoroj krizën e klimës me të cilën përballet e gjithë bota. Do të doja të theksoja se nëse ka një gjë që kemi mësuar këtë vit, është se një mjedis i shëndetshëm është një parakusht për përmbushjen e të gjitha të drejtave të njeriut, për shëndetin tonë, për ekuilibrin e ekosistemeve. Në të njëjtën kohë, ne kemi parë që vendet mund të ndërmarrin hapa radikal kur është e nevojshme “, tha Ministri i mjedisit dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini në konferencën e parë për shtyp pas marrjes së besimit për rimadjen e mandatit, e cila u mbajt sot në ambientet e Ministrisë së mjedisit dhe planifikimin hapësinor.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Nuredini: Nuk ka kompromis me mjedisin jetësorë

  • 07/04/2021 at 07:22
    Permalink

    I every time used to study paragraph in news papers but now as I am a
    user of net thus from now I am using net for articles, thanks to web.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *