Seuli padit kishën/ Kontriboi në përhapjen e coronavirusit, i kërkon 4 milionë dollarë dëmshpërblim

Zyrtarët lokalë të kryeqytetit të Koresë së Jugut, Seuli, kanë njoftuar se do të kërkojnë 4 milionë dollarë dëmshpërblim nga kisha, për shkak të pengimit të përpjekjeve për përcjelljen dhe testimin e njerëzve me coronavirus.

Vala e re e coronavirusit ka shpërthyer në kishë, ku anëtarët e saj morën pjesë në një protestë të madhe në Seul gjatë gushtit, ku prej atëherë ky qytet është bërë vatër e coronavirusit.

Për më shumë se një muaj, në komunën e Seulit janë shënuar raste të reja me Covid-19, ku vetëm brenda një ditë numri i tyre ishte treshifror.

autoritetet e Seulit kanë njoftuar se do të paditin Saran Deil dhe liderin e saj Jun Kuang-hung, që sipas tyre “ka kontribuar në përhapjen e COVID-19 duke mos respektuar masat epidemiologjike.

Kujtojmë që në Korenë e Jugut deri më tani kanë humbur jetën 377 persona si rezultat i COVID-19. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Seuli padit kishën/ Kontriboi në përhapjen e coronavirusit, i kërkon 4 milionë dollarë dëmshpërblim

 • 03/20/2021 at 19:16
  Permalink

  You actually make it appear so easy together with your presentation but I to find this matter to be really something that I think I would never understand. It kind of feels too complicated and extremely large for me. I’m looking ahead to your next publish, I?¦ll attempt to get the hold of it!

  Reply
 • 01/18/2021 at 07:58
  Permalink

  Thanks for ones marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you could be a great author.I will
  ensure that I bookmark your blog and will often come
  back in the future. I want to encourage yourself to continue your
  great writing, have a nice evening!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *