Covid19/RMV/Sot 140 të infektuar dhe 6 humbje. Numri i përgjithshëm i rasteve16557 në vend.

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1397 teste dhe 140 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 47
– Kumanovë 18
– Shtip 3
– Prilep 7
– Tetovë 15
– Struga 3
– Veles 3
– Manastir 3
– Ohri 1
– Kavadar 2
– Gostivar 3
– Gjevgjeli 4
– Strumica 4
– Kriva Palanka 2
– Radovish 4
– Krushevë 1
– Kochani 5
– Probistip 2
Makedonski Brod 1
– Berovë 3
– Dellçevë 2
– Sveti Nikole 3
– Kërçovë 2
– Resen 2

6 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (84, 73 dhe 74), dy nga Tetova (68 dhe 55) dhe një pacient nga Struga (62). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 60 pacientë të shëruar nga:
– Shkup 25
– Kumanovë 9
– Shtip 3
– Prilep 2
– Struga 3
– Ohri 2
– Kavadar 2
– Kriva Palanka 1
– Kochani 6
– Pehçevo 3
– Berovo 1
– Dellçevë 1
– Kërçovë 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 174,097 teste covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16557, numri i pacientëve të rikuperuar është 13792, numri i vdekjeve është 689 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2076.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Covid19/RMV/Sot 140 të infektuar dhe 6 humbje. Numri i përgjithshëm i rasteve16557 në vend.

 • 07/11/2021 at 01:55
  Permalink

  I am really enjoying the theme/design of your site.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?

  A handful of my blog audience have complained about my site not working correctly in Explorer but
  looks great in Opera. Do you have any recommendations to help
  fix this issue?

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *