Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në të gjitha zonat e lira ekonomike ku i kemi dhe nuk kishte  reagime të tilla.  Më vjen keq që ende ka reagime  rreth nevojës për respektim të Kushtetutës në shtet, u përgjigj sot  zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi gjatë vizitës  në Spitalin  special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Çair.

“Ideja për subvencionim  të përfaqësimit adekuat të drejtë nuk është vetëm për shqiptarët, por  për të gjithë. Edhe maqedonasit të cilët janë me përfaqësim më të vogël  në Tetovë dhe në Gostivar, në Strugë ose në Dibër dhe Çair dhe e kundërta shqiptarët ku janë me përfaqësim  më të vogël në  kompanitë tjera veçanërisht  ku edhe shteti ka pjesë. Për momentin kjo është vetëm ide, debat  të cilin e hapëm. Siç e kemi parë edhe  në vetë pjesën e programit të qeverisë në fq. 33 paragrafi 4 mund të lexoni se Qeveria do të përpiqet  të hapë dialog me kompanitë private veçanërisht ato të cilat  kanë pjesë dhe kompranitë vendore e të huaja të cilat funksionojnë  në shtet ta ruajnë parimin kushtetues për përfaqësim të drejtë dhe adekuat të të gjitha komuniteteve”, theksoi Grubi. Tv21/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

 • 09/03/2021 at 06:16
  Permalink

  Hello There. I found your blog using msn.
  This is a really well written article. I’ll be sure
  to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post.
  I’ll definitely comeback.

  Reply
 • 08/10/2021 at 07:45
  Permalink

  Hello just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the
  pictures aren’t loading correctly. I’m not sure whhy but I think its a linking issue.
  I’ve tried it inn two different web browsers annd both show the same results.

  Câu lạc bộ chơi trực tuyến miễn phí web site sòng bạc trực tuyến tốt nhất
  ở Nga

  Reply
 • 04/26/2021 at 01:15
  Permalink

  Hi there it’s me, I am also visiting this
  web site regularly, this site is really fastidious and
  the people are actually sharing good thoughts.

  Reply
 • 03/05/2021 at 22:37
  Permalink

  Casino siteleri saymakla bitmez. Bu siteler ile birlikte istediğiniz
  yerden istediğiniz saatte sadece tek tıkla para yatırıp casino oyna seçeneğini gerçekleştirebilrisiniz.
  Ben sadece burada benim hali hazırda oynayıp hiçbir sıkıntı çekmediğim
  3 tane firmayı sizlere önerdim. Tabii ki siz buralarda oynamak zorunda değilsiniz.
  Bu üç sitenin de ortak yanı lisanslı ve yasal hizmet sunması.
  Sizler de bir siteye para yatırıp oyunlar da yer alıp sıkıntı çekmek istemiyorsanız bu kritere çok dikkat etmelisiniz.
  Bir firmaya üye olup para yatırmak için tabii ki bunlar
  tek kriter değil ama en önemli kriter kesinlikle budur.

  O yüzden sakın atlamadan geçmeyin . Diğer kriterler daha sonra geliyor.
  Mesela finansal işlemler, canlı destek hattının aktif olup olmaması, canlı destek hattı elemanlarının sizinle ilgilenmesi, sorunlarınıza cevap bulabilmesi, bonuslar gibi vb daha birçok kriter sayılabilir.
  Daha önce de dediğim gibi firmayı bir araştırın iyice yasal ve lisanslı ise içiniz
  daha rahat olacak, sıkıntı çekmeyeceksiniz.

  İşte gördüğünüz gibi artık dünyanın her yerinden bu oyunlara katılmak, bu oyunlardan para kazanmak çok basit.

  Teknoloji çok gelişti ve her şeyi teknoloji ortamına yansıtıyoruz.
  Şans oyunları kategorisinin en son evrildiği evre bu artık.
  Dünyada her şey sanallaştı zaten kumarda hele bulunduğumuz bu dönemde kumarın sanallaşması bizlere çok
  iyi geldi. Umarım sizler de güzel kazançlar elde eder ve keyifli vakitler geçirirsiniz.
  Kumar bu kazanırsın, kaybedersin ama daha para yatırımı yapar yapmaz kaybetmek ya da kazandığınız parayı çekememek gibi sıkıntılar paranızı kaybetmekten daha çok üzer sizi.
  O yüzden her yere güvenmeyin. Yasal ve lisanslı sitelerde oynamaktan çekinmeyin.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *