Moti në Greqi, i paqëndrueshëm/ Autoritetet thirrje: Mos dilni pa arsye nga shtëpia!

Moti në Greqi vazhdon të jetë i paqëndrueshëm, ndërsa Mbrojtja civile greke u ka dërguar mesazh banorëve të zonës ku paralajmërohen të mos dalin pa arsye dhe të qëndrojnë në zona të ngritura për të shmangur përmbytjet.

Pamjet dramatike të orëve të para të mëngjesit të së shtunës tregojnë kudo rrugë të shkatërruara, ura të shembura, shtëpi të përmbytura, pemë të shkulura dhe të thyera, skafe të mbytura, automjete të mbuluara me gurë e baltë, dëme të pallogaritshme në ndërtesa, infrastrukturë dhe të korra, ndërsa ka ndërprerje të energjisë elektrike në Kardhitsa, Magnezi, Fthiotida, Qefaloni, Itakë dhe Lefkada.

Në fshatrat Lefki dhe Orfana në prefekturën e Karditsës, është bërë thirrje për evakuim, ndërsa mediat greke publikojnë dhjetëra fotografi dhe video që dërgojnë banorët e zonave të dëmtuara. Për dallgë mbi 10 metra dëshmojnë banorë të ishullit të Zakinthos, ndërsa edhe në Lefkadha dhe Itakë fenomeni i tejskajshëm meteorologjik ka shkaktuar dëme kolosale dhe ka detyruar organet greke të shpallin gjendje të jashtëzakonshme për tre ishujt e Jonit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Moti në Greqi, i paqëndrueshëm/ Autoritetet thirrje: Mos dilni pa arsye nga shtëpia!

 • Pingback: how to obtain hydroxychloroquine

 • 07/13/2021 at 13:46
  Permalink

  [url=http://onlinenorx.com/]cost of plaquenil in australia[/url] [url=http://sildenafilsale.com/]sildenafil 50 mg tablet coupon[/url] [url=http://viagraut.com/]viagra online from india[/url]

  Reply
 • Pingback: albuterol drug interaction

 • Pingback: generic priligy 60 mg australia

 • 07/03/2021 at 12:04
  Permalink

  [url=https://sildenafiledpills.com/]where can i purchase sildenafil[/url]

  Reply
 • 06/25/2021 at 20:14
  Permalink

  [url=https://drtadalafil.com/]cialis uk 20mg[/url] [url=https://viagramt.com/]where can you get viagra pills[/url] [url=https://sildenafillowcost.com/]best price for sildenafil medicine[/url] [url=https://viagragenericpills.com/]average cost of viagra[/url] [url=https://viagravhs.com/]viagra 100 mg cost[/url]

  Reply
 • 06/22/2021 at 23:35
  Permalink

  [url=http://sxviagra.com/]buy real viagra[/url] [url=http://ivermectinstrm.com/]ivermectin 10 ml[/url] [url=http://viagraxpro.com/]mail order viagra[/url]

  Reply
 • 06/14/2021 at 08:13
  Permalink

  [url=http://lisinoprilpills.com/]zestril 30 mg[/url] [url=http://zipppharmacy.com/]best online foreign pharmacies[/url] [url=http://lasixmed.com/]furosemide online[/url] [url=http://bactrimds.com/]bactrim ds price[/url] [url=https://viagraed.com/]average cost of viagra in canada[/url] [url=https://nsiviagra.com/]canadian viagra online[/url] [url=http://neurontinnorx.com/]cost of gabapentin 800 mg[/url] [url=https://viagraspecial.com/]buy viagra in usa[/url] [url=https://viagraspill.com/]generic viagra 150 mg pills[/url] [url=http://pharmmx.com/]best canadian online pharmacy[/url]

  Reply
 • 06/10/2021 at 11:35
  Permalink

  [url=https://toptadalafil.com/]canadian pharmacy tadalafil[/url] [url=https://cialiseli.com/]cialis soft 20mg[/url] [url=https://ivermectinquick.com/]stromectol medication[/url] [url=https://viagrasmo.com/]female viagra paypal[/url] [url=https://mbpills.com/]motilium over the counter canada[/url] [url=https://sildenafilsuper.com/]sildenafil medication[/url] [url=https://cialistwo.com/]tadalafil 2[/url]

  Reply
 • 06/07/2021 at 15:04
  Permalink

  [url=https://cialiselilly.com/]cialis from canadian pharmacy[/url] [url=https://viagrastrong.com/]how to buy viagra[/url] [url=https://adnviagra.com/]how to get viagra in india[/url] [url=https://cialisnrg.com/]cialis professional[/url] [url=https://viagradpill.com/]buy viagra online cheap india[/url]

  Reply
 • 06/07/2021 at 11:05
  Permalink

  [url=http://modafinilpharm.com/]modafinil cost india[/url] [url=http://mbpills.com/]buy motilium uk[/url] [url=http://viagrasmo.com/]genuine viagra online usa[/url] [url=http://furolasix.com/]lasix pills 20 mg[/url] [url=http://hydroxychloroquine247.com/]plaquenil capsule[/url]

  Reply
 • 06/06/2021 at 00:18
  Permalink

  [url=https://cialishmed.com/]buy genuine cialis uk[/url] [url=https://cialisisa.com/]cialis for sale cheap[/url] [url=https://coviagra.com/]sildenafil price[/url] [url=https://msnsildenafil.com/]discount generic viagra canada[/url] [url=https://arviagra.com/]canadian pharmacy viagra 100mg[/url] [url=https://viagracenter.com/]price of sildenafil in india[/url] [url=https://pharmacycardinal.com/]pharmacy websites[/url] [url=https://sildenafilcaps.com/]where to buy viagra over the counter uk[/url] [url=https://sildenafilbluepills.com/]sildenafil[/url] [url=https://perfectnhealthy.com/]neurontin 500 mg[/url]

  Reply
 • 05/30/2021 at 14:39
  Permalink

  [url=http://msnsildenafil.com/]buy cheap viagra online without prescription[/url] [url=http://cialisrd.com/]generic cialis 2019[/url] [url=http://tadalafiledmed.com/]cialis 1800mg[/url] [url=http://astviagra.com/]viagra without script[/url] [url=http://sildenafillow.com/]canada brand viagra[/url] [url=http://tadalafilbrand.com/]buy tadalafil 20mg[/url] [url=http://viagrafpill.com/]canada viagra otc[/url] [url=http://pharmacycardinal.com/]pharmacy website india[/url]

  Reply
 • 05/26/2021 at 17:20
  Permalink

  [url=http://buygenericviagracialis.com/]cialis 20mg australia[/url]

  Reply
 • 05/26/2021 at 01:39
  Permalink

  [url=https://myhealthsrc.com/]azithromycin over the counter south africa[/url] [url=https://ivermectingeneric.com/]ivermectin 3 mg[/url] [url=https://zylopharm.com/]where can i get doxycycline[/url] [url=https://onlinepharmacyone.com/]low cost online pharmacy[/url] [url=https://viagraimed.com/]how to buy viagra online safely in india[/url] [url=https://cialisnmed.com/]cialis discount prices online[/url] [url=https://amiviagra.com/]average cost viagra[/url] [url=https://bestpillsonly.com/]neurontin 300 mg buy[/url] [url=https://plcialis.com/]cialis coupon 5mg[/url] [url=https://sildenafiltadalafilpills.com/]best price real viagra[/url]

  Reply
 • 05/22/2021 at 19:52
  Permalink

  [url=https://viagracialispharm.com/]where to get viagra without prescription[/url] [url=https://viagra36.com/]viagra 40 mg[/url] [url=https://effsildenafil.com/]sildenafil nz pharmacy[/url] [url=https://viagrartab.com/]cheapest sildenafil tablets in india[/url] [url=https://albuterolnorx.com/]albuterol 19 cg[/url]

  Reply
 • 05/21/2021 at 16:04
  Permalink

  [url=http://tadalafiltbb.com/]cialis prescription cost[/url] [url=http://viagraemed.com/]purchase viagra in uk[/url] [url=http://onetabstore.com/]generic for amoxicillin[/url] [url=http://eccialis.com/]cialis france[/url] [url=http://sildenafilstab.com/]sildenafil soft gel[/url] [url=http://upspills.com/]average price of levitra[/url] [url=http://frnpharmacy.com/]trustworthy canadian pharmacy[/url]

  Reply
 • Pingback: free dating in essex

 • 05/16/2021 at 10:58
  Permalink

  [url=https://uvpharmacy.com/]legal online pharmacy coupon code[/url] [url=https://lilapharm.com/]buy retin a without a prescription[/url] [url=https://volpharmacy.com/]good online mexican pharmacy[/url] [url=https://txpills.com/]xenical roche orlistat[/url] [url=https://tadalafilchemi.com/]buy online generic cialis[/url] [url=https://cheapviagracialis.com/]cost of viagra in mexico[/url] [url=https://cialisntab.com/]cheap cialis 20mg[/url] [url=https://needtabs.com/]fluoxetine 20mg for sale[/url]

  Reply
 • Pingback: tinder facts

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *