Neurokirurgu: Michael Schumacher në gjendje ‘vegjetative’, nuk reagon ndaj familjes

Legjenda e garave me makina Michael Schumacher ka kaluar në “gjendje vegjetative ” dhe nuk reagon më ndaj familjes së tij, tha së fundmi një doktor i njohur.Neurokirurgu Erich Riederer dha lajmin për përkeqësimin e gjendjes së sportistit të njohur në një dokumentar në televizionin francez.

“Mendoj se ai është në gjendje vegjetative, që do të thotë se është zgjuar por nuk mudn të reagojë. Ai merr frymë, zemra i rreh, dhe ndoshta mund të ngrihet për të qëndruar ulur po jo më shumë,” tha ai për rrjetin TMC.

“Mendoj se kjo është maksimumi për të. Nuk besoj se ka shensa për ta parë atë siç ishte para aksidentit”, tha Riderer duke iu referuar rrëzimit të Schumaker teksa bënte ski në Alpet Franceze në 2013, ku pësoi goditjen në kokë. Aksidenti ishte aq i rëndë sa megjithse ai mbante helmetë, ra menjëherë në koma.

Pretendimet e Riederer vijën disa ditë pasi ish-shefi i skuadrës Ferrari të Schumacher tha ne pretendimet e ngjashme se Schumaker po luftonte për jetën.

74 vjeçari Jean Todt, ishte mes disa vizitorëve të paktë që lejohen të vizitojnë 51 vjeçarin përveç familjarëve të tij. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Neurokirurgu: Michael Schumacher në gjendje ‘vegjetative’, nuk reagon ndaj familjes

 • 10/15/2021 at 14:25
  Permalink

  That is a great tip especally to those new to the blogosphere.
  Shirt but very accurate info… Appreciate your
  sharing this one. A must read post!
  web page

  Reply
 • 08/23/2021 at 09:04
  Permalink

  I am not sure where you are getting your info, but good topic.

  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.

  Reply
 • 08/08/2021 at 23:00
  Permalink

  Hi my friend! I want to say that this post iis awesome, great
  written and include almost aall important infos.
  I would like to seee extra posts lkke this .
  website

  Reply
 • 08/01/2021 at 14:05
  Permalink

  Hi there, I do believe your site might be having browser compatibility issues.
  Whenever I look at your site in Safari, it looks fine however when opening
  in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads
  up! Besides that, excellent website!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *