Zjarr i madh ka kapluar malin Stogovo, komuna e Centar Zhupës

Një zjarr i madh në pyll shpërtheu sot në malin Stogovo, në Komunën e Centar Zhupa.

Informacioni është se fshati Broshtica është më afër zjarrit. Banorët e këtij fshati thonë se terreni është i paarritshëm dhe është i vështirë për tu arritur.

Fshatarët nga ai rajon po monitorojnë nga afër situatën, ata janë në kontakt me autoritetet në komunë, ku nuk ka asnjë njësi zjarrfikëse.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *