28 migrantë janë gjetur në fshatrat e Kumanovës. MPB me aksione policore

Njëzet e tetë migrantë u gjetën këtë mëngjes gjatë një kontrolli policor në dy shtëpi në fshatrat e Kumanovës, Lojane dhe Vaksince, dhe tre persona u arrestuan në lidhje me çështjen njofton ministria e punëve të brendshme transmeton gazeta nezavisen.

– Gjatë kontrollit në shtëpinë dhe ambientet ndihmëse në pronësi të personit L.A. (66) në fshatin Vaksince, u gjetën 10 migrantë nga Bangladeshi, për shkak të të cilave L.A. dhe FA (27), të dy nga fshati Vaksince, u ndaluan, ndërsa në fshatin Lojane gjatë kontrollit në një shtëpi dhe lokale ndihmëse në pronësi të A.A. (48) i cili aktualisht është jashtë vendit u gjetën gjithsej 16 pakistanezë dhe dy afganë, përfshirë katër të mitur. Personi ZA u ndalua në lidhje me ngjarjen. nga fshati Lojane, informon Suzana Pranjic Talevska nga Sektori i Marrëdhënieve me Publikun në Ministrinë e Brendshme (MPB).

Personat e ndaluar do të sillen para gjykatës sot, migrantët do të transferohen në qendrën e pritjes “Vinojug” në Gjevgjeli dhe akuzat do të ngrihen në Prokurorinë Publike për Prokurorinë e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit nën dyshimin e kryerjes së një krimi “kontrabandë me migrantë” sipas nenit 418c të Kodit Penal.

Tregtarët e drogës u arrestuan në qendër të Kërçovës
Pranjic Talevska informon për një rast tjetër për t’i dhënë fund trafikut të drogës në zonën e Kërçovës. Mbrëmjen e djeshme, siç përmendi ajo, në qendër të Kërçovës u ndalua një automjet pasagjerësh “Audi”, i drejtuar nga S.A. ku vëllai i tij AA ishte bashkëudhëtar.Gjatë kontrollit të automjetit u gjetën pako me marijuanë, një sasi e madhe parash dhe një thikë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

60 thoughts on “28 migrantë janë gjetur në fshatrat e Kumanovës. MPB me aksione policore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *