A do të mbyllen çerdhet?! Është e mundur…mvaret nga pasqyra epidemiologjike

Këto deklarata u deklaruan nga Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska dhe drejtori i Qendrës Shëndetësore Shkup, Dr. Viktor Isjanovski, i cili është anëtar i Komisionit për Sëmundje Infektive.

“Po, është e mundur të mbyllen përsëri çerdhet, është gjithashtu e mundur të merren masa të caktuara dhe të jepen udhëzime nga Komisioni për Qeverinë.” deklaroi ai në pyetjen e gazetarit nga 360 shkallë.

“Ne si Ministri nga momenti i marrjes së vendimit për hapjen e kopshteve në baza ditore monitorojmë gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve. Bazuar në këtë informacion, ne do të ndërtojmë qëndrime dhe konkluzione se si duhet të sillemi në periudhën në vazhdim. “Ne jemi duke vëzhguar nga afër situatën dhe bazuar në zhvillimin e situatës epidemiologjike, mbi të gjitha pikëpamjet e Komisionit për Sëmundjet Infektive, por edhe tonat si Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dhe Ministria e Shëndetësisë, si ministri të linjës, ne do të ndërtojmë vendime”.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “A do të mbyllen çerdhet?! Është e mundur…mvaret nga pasqyra epidemiologjike

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *