Italia hap dyert për tifozët e futbollit nga e diela

Duke filluar të Dielën, arenat italiane të futbollit do të hapin dyert e tyre për një numër të kufizuar spektatorësh, pasi vendi arriti të shmangte një ringjallje në rastet e koronavirusit.

Ministri i Sporteve Vincenzo Spadafora njoftoi se deri në një mijë mbështetës do të jenë në gjendje të marrin pjesë në ndeshjet e futbollit të Serie A në të gjithë vendin, pasi qeveritë rajonale, departamentet sportive dhe klubet e futbollit arritën një marrëveshje. aljezeera/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

287 thoughts on “Italia hap dyert për tifozët e futbollit nga e diela

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *