Robelli: Politika e “mençur” kosovare e ka futur presidentin e Serbise te presidenti i SHBA ne Shtepine e Bardhe

Politika e “mençur” kosovare e ka futur presidentin e Serbise te presidenti i SHBA ne Shtepine e Bardhe. Kete shans qe 20 vjet nuk e ka pasur asnje president serb. Per Beogradin ky eshte nje shans per te plasuar rrena e propagande dhe manipuluar historine. Per fat te keq ambienti ne Shtepine e Bardhe eshte i tille, saqe ekziston rreziku qe rrenat te zene vend. Per shembull: i derguari i presidentit amerikan thote se nuk merret me gjera simbolike (si njohja e Kosoves nga Serbia). Presidenti, nje njeri qe shkelqen me cektesi, tha se i ka ndalur vrasjet masive mes Serbise dhe Kosoves. Ky barazim krimesh nuk qendron. Nuk ka Batajnice kosovare. Te dy, presidenti dhe i derguari i tij, thone se me problemin e Kosoves nuk eshte marre askush qe 21 vjet. Tash problemin do e zgjidhin keta dy gjenite. Kjo gjuhe e tyre sugjeron qe problemi s’qenka zgjidhur me 2008, me shpalljen e pavaresise. Nese thuhet se problemi fillon para 21 vitesh, kjo gjuhe eshte e rrezikshme, sepse zgjidhja e problemit ka filluar me nderhyrjen e NATO-s.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

38 thoughts on “Robelli: Politika e “mençur” kosovare e ka futur presidentin e Serbise te presidenti i SHBA ne Shtepine e Bardhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *