UNITETI I XHAMIVE TE SHQIPTAREVE NE ZVICER

Dite madheshtore per komunitetin musliman shqiptar ne Zvicer shkruan hoxhë Bashkim Aliu.

Me 20 Shtator 2020 ne xhamine e Regensdorfit u mbaj kuvendi i bashkimit te dy organizatave ombrelle te xhamive te shqiptareve ne Zvicer, Ubishz dhe Bishz. Prej sot keto dy organizata shkrihen ne nje te perbashket qe mban emrin KMSHZ-Komuniteti Musliman Shqiptar ne Zvicer.
KMSHZ eshte perfaqesuesi unik i xhamive shqiptare ne Zvicer.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

555 thoughts on “UNITETI I XHAMIVE TE SHQIPTAREVE NE ZVICER

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *