Vazhdon rritja e të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/4 vdekje dhe 178 të infektuar të ri nga Kovid19

Në 24 orët e fundit, u kryen 1368 teste dhe 178 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 42
-Kumanovo 19
-Deber 1
-Stip 1
-Prilep 16
-Tetovo 14
-Struga 5
-Veles 5
-Bitola 4
-Oridi 3
-Kavadarci 1
-Gostivar 11
-Gevgelija 4
-Strumica 13
-Kriva Palanka 2
-Radovish 2
-Kochani 17
-Probishtip 2
-Anija Maqedonase 1
-Valandovo 3
-Vinica 1
-Delçevo 2
-Sveti Nikole 1
-Kërçovë 8

4 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (61 dhe 59 vjeç), një pacient nga Kumanova (69 vjeç) dhe një pacient nga Shtipi (70 vjeç).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 71 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 25
-Kumanovo 11
-Stip 10
-Prilep 7
-Struga 5
-Oridi 3
-Kavadarci 1
-Gostivar 1
-Kriva Palanka 3
-Kochani 3
-Probishtip 1
-Berovo 1

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 175,465 teste Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16735, numri i pacientëve të kuruar është 13863, numri i vdekjeve është 693, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2179.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

114 thoughts on “Vazhdon rritja e të infektuarve në Maqedoninë e Veriut/4 vdekje dhe 178 të infektuar të ri nga Kovid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *