Britania drejt një tjetër ‘mbyllje’? Niveli i alarmit për shkak të Covid-19 kalon në 4

Niveli i alarmit të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar po kalon nga 3 në 4, që do të thotë se transmetimi është “i lartë ose në rritje eksponenciale”, kanë thënë zyrtarët kryesorë të saj mjekësorë.

Kjo vjen pasi këshilltari shkencor i qeverisë paralajmëroi se mund të ketë 50,000 raste të reja me koronavirus në ditë nga mesi i tetorit pa veprime të mëtejshme.

Në një deklaratë që konfirmon rekomandimin e tyre për të kaluar në nivelin 4, zyrtarët kryesorë mjekësorë për Anglinë, Skocinë, Uellsin dhe Irlandën e Veriut thanë që rastet tani “po ngriheshin me shpejtësi dhe ndoshta në mënyrë eksponenciale në pjesë të rëndësishme të të katër kombeve”. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Britania drejt një tjetër ‘mbyllje’? Niveli i alarmit për shkak të Covid-19 kalon në 4

  • 09/15/2021 at 18:08
    Permalink

    If you desire to grow your familiarity just keep visiting
    this web site and be updated with the most recent news update posted here.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *