Grubi – Ahmeti: Arsimi mbetet prioritet i Qeverisë.

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të vazhdojë të ofrojë përkrahje për institucionet arsimore, përfshirë edhe Universitetin e Tetovës, universitetin e parë dhe më të madh në gjuhën shqipe në vend.

Këtë sot ia thash rektorit të Universitetit të Tetovës, z.Vullnet Ameti me të cilin kisha kënaqësinë që të realizojë një takim pune. I thash rektorit se Qeveria do të shqyrtojë mundësitë për përkrahjen e projekteve me rëndësi për Universitetin e Tetovës, siç janë konvikti i studentëve, pishina, projektet infrastrukturore brenda universitetit dhe me këtë të mundësoj krijimin e kushteve edhe më të mira për studentët.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Grubi – Ahmeti: Arsimi mbetet prioritet i Qeverisë.

 • 10/15/2021 at 21:07
  Permalink

  241959 1039Definitely value bookmarking for revisiting. I surprise how much attempt you put to make this kind of great informative site. 666725

  Reply
 • 09/07/2021 at 22:14
  Permalink

  Yes! Finslly someone writes about casino.

  homepage

  Choossing them will enhance an excellent likekihood to draw money iin your bucket.
  There is a big certainty that the gamers can cash on the
  bonis and the winnings which they have made when they have
  releassd the bonus as per the gambling necessities. There are risks involved but knowing what
  they are would be a positive strategy to avoid or stop them.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *