Infektohen 150 persona të tjerë, shënohen sërish viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 150 persona të tjerë me Covid-19.

Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit sipas ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur jetën dy persona.

Shpërndarja gjeografike e të konfirmuarve pozitivë në 24 orëve të fundit është si vijon: 66 raste në Tiranë, 9 raste në Elbasan, 8 raste në Fier, 6 raste në Shkodër, Durrës, Kavajë, Vlorë, 5 raste në Korçë, Kukës, Gjirokastër, 3 raste në Lezhë, Mirditë, Bulqizë, 2 raste në Lushnje, Mallakastër, Pogradec, Divjakë, Malësi e Madhe, Peqin, Kolonjë, 1 rast në Rrogozhinë, Berat, Librazhd, Sarandë, Gramsh.

Sipas MSH, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 75 vjeçar nga Tirana dhe një 85 vjeçar nga Shkodra. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.

55 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit, duke e çuar në 6995 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Infektohen 150 persona të tjerë, shënohen sërish viktima nga Covid-19

 • 08/10/2021 at 07:18
  Permalink

  Hello there! I could have sworn I’ve visited your blog before but after browsing through many of the articles I
  realized it’s new to me. Anyways, I’m certainly happy I stumbled upon it
  and I’ll be book-marking it and checking back frequently!

  Reply
 • 08/09/2021 at 17:51
  Permalink

  What’s up, I desire to subscribe for this website to take newest updates, so
  where can i do it please assist.

  Reply
 • 08/01/2021 at 09:50
  Permalink

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You clearly know what youre talking about,
  why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be
  giving us something informative to read?

  Reply
 • 07/26/2021 at 02:05
  Permalink

  Link exchange is nothing else but it is only placing the other person’s website link on your page at suitable place and other person will also do similar in support of you.

  Reply
 • 07/22/2021 at 19:41
  Permalink

  Howdy! Would you mind if I share your blog with my twitter
  group? There’s a lot of people that I think would really
  enjoy your content. Please let me know. Cheers

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *