Luis Suarez afër marrëveshjes me Atletico Madrid

Luis Suarez është shumë afër mbylljes së marrëveshjes për një transferim te Atletico Madridi, shkruan “Mundo Deportivo”.

“Los Rojiblancos” shpresojnë ta finalizojnë marrëveshjen me 33- vjeçarin, por së pari duhet të krijojnë fonde duke u liruar nga shërbimet e Diego Costas.

Operacioni gjithashtu mund të ndihmohet nga ana e sulmuesit nga Uruguai, i cili mund të kërkojë që Barcelona ta paguajë plotësisht pagën e tij për vitin e ardhshëm.  Suarez ishte lidhur edhe me skuadra të tjera si Interi, Juventusi dhe Milani. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *