Pa panik, Besa dhe LSDM i ndanë rrugët në parlament, por jo edhe në Qeveri.

Një seri spekulimesh u shkaktuan sot nga letra që deputetët e Besa i dërguan Kryetarit Talat Xhaferi për ta informuar atë se në të ardhmen katër deputetët e partisë do të veprojnë në parlament veç e veç nga grupi parlamentar i koalicionit “Mundemi”, të udhëhequr nga LSDM.

Letra drejtuar Xhaferit, e cila u arkivua në parlament në 17 shtator, u nënshkrua nga Bilal Kasami, Kastriot Rexhepi, Fadil Zendeli dhe Bastri Bajrami. Ata e informojnë kryetarin se kanë vepruar si një “grup deputetësh” të Lëvizjes Besa që nga 14 shtatori.

Deputeti Rexhepi, në një deklaratë për “360 gradë”, konfirmoi se deputetët e Besa në të ardhmen do të veprojnë të pavarur nga LSDM në parlament, por, siç thotë ai, nuk do të thotë se nuk ka sinkronizim në koalicionin qeveritar. 360 shkallë/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *