Shilegov përsëri premton tunel nën Kale të Shkupit, gati brenda 5 viteve

Tuneli nën kala do të jetë gati në 5 vitet e ardhshme, dhe jo në 2022 siç ishte premtuar fillimisht, pretendon Kryetari i Shkupit Petre Shilegov. Sipas tij, pas anulimit të projektit fillestar me një kompani turke, do të ketë një procedurë të re tenderimi në fund të këtij muaji. Sipas vlerësimeve nga Qyteti i Shkupit, ndërtimi i të gjithë infrastrukturës për tunelin do të kushtonte rreth 30 milion euro. als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Shilegov përsëri premton tunel nën Kale të Shkupit, gati brenda 5 viteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *