U NËNSHKRUA MARRËVESHJA PËR PPU TË RI TË SHKUPIT

Me nënshkrimin e marrëveshjes së sotme mes Qytetit të Shkupit, Ministrisë së transportit dhe lidhjeve dhe Agjencisë për planifikim hapësinor, zyrtarisht filloi procesi i përgatitjes së Planit të ri të përgjithshëm urbanistik të Qytetit të Shkupit.

– Për shkak se bëhet fjalë për një proces të ndërlikuar dhe gjithëpërfshirës, PPU i ri i Qytetit të Shkupit 2022-2032 do të zhvillohet me mbështetjen financiare të Ministrisë së transportit dhe lidhjeve, kurse në përgatitjen e tij do të përfshihet drejtpërdrejtë Agjencia për planifikim hapësinor me mbështetjen e një rrethi më të gjerë të ekspertëve nga fusha të ndryshme, komuniteti akademik, sektori joqeveritar, si dhe nga qytetarët si individë direkt ose përmes njësive të vetëqeverisjes lokale. Plani i përgjithshëm urbanistik i Qytetit të Shkupit është një plan strategjik i zhvillimit me elemente të përgjithshme të zhvillimit hapësinor për një periudhë prej një dekade. Si i tillë sillet në kushte të procesit krijues të planifikimit dhe me pjesëmarrjen e të gjitha subjekteve dhe institucioneve në territorin e fushës – tha Shilegov.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “U NËNSHKRUA MARRËVESHJA PËR PPU TË RI TË SHKUPIT

 • 09/04/2021 at 10:49
  Permalink

  Youu made some good points there. I checked on the web foor more info
  about the issue and found most people will go along with your views on thbis site.

  web site

  Reply
 • 08/25/2021 at 07:32
  Permalink

  Pretty! This was a really wonderful article. Many thanks
  for providing these details.
  homepage

  The signal-up bonus expires 7 days after registration. On another hand licensedd and
  authorized byy the government perfolrms an vital
  part in selecting your online casino. Konami had also set up profiles of my colleagues on the visit, again without
  tepling them.

  Reply
 • 07/09/2021 at 22:03
  Permalink

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here frequently.
  I’m quite sure I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!

  Feel free to surf to my site; 먹튀검증업체

  Reply
 • 04/24/2021 at 17:50
  Permalink

  Amazing! Its genuinely awesome article, I have got much clear idea
  about from this piece of writing.

  Reply
 • 04/23/2021 at 19:02
  Permalink

  This piece of writing will assist the internet visitors for creating new web site
  or even a weblog from start to end.

  Reply
 • 01/23/2021 at 04:31
  Permalink

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your site
  is wonderful, as well as the content!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *