VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë.

Informacioni është se KE do të jetë më i vogël se ai i mëparshmi dhe do të ketë disa emra të rinj, të cilët do të japin peshë dhe dinamizëm shtesë. Në të njëjtën kohë, informacioni është se Komiteti i ri do të mbështetet te njerëzit që kanë qenë në parti për një kohë të gjatë. Thuhet se do të ketë disa anëtarë të përbërjes së mëparshme, mandati i të cilëve nuk ka skaduar ende. Tv21

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *