Carovska: Nxënësit nga vendet ku nuk ka internet do t’i ndjekin mësimet në televizion

Nxënësit që mësojnë në shkollat që nuk kanë qasje në internet do ta ndjekin procesin arsimor në televizion, tha në emisionin “200” në Alsat, Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska.

Shkollat ku ka fëmijë që nuk kanë internet apo pajisje IT, ata do të kenë prezantim në TMV 5 dhe 6 nëse nuk gabohem ku do të ndjekin orë nga 15 minuta që janë vendosur edhe në platformë…do të marrin materiale nga arsimtarët në formë të shtypur dhe të njëjtit më pas do të kthehen në shkollë përmes prindërve”, tha Carovska

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Carovska: Nxënësit nga vendet ku nuk ka internet do t’i ndjekin mësimet në televizion

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *