Edhe këtë shtator pensionet të disponueshme parakohe

Qeveria shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për pagimin e pensioneve për shtatorin e vitit 2020 dhe udhëzoi Fondin e Sigurimit të Pensionit dhe Aftësisë së Kufizuar të Maqedonisë së VeriutaQ të paraqesë të dhënat për pensionet në bankat tregtare jo më vonë se 25.09.2020 për t’u siguruar pensionistëve shtator pensionet mund të jenë të disponueshme përmes rrjetit të ATM-ve dhe në rrjetin tregtar nga 28.09.2020 në katër grupe sipas orarit të mëposhtëm të përbërë sipas shumës së pensionit:

– Të hënën, 28 shtator 2020, pagesa e pensioneve deri në 11,000 denarë;
– Të martën, 29 shtator 2020, pagesa e pensioneve në vlerë prej 11,001 denarë deri në 14,000 denarë;
– Të mërkurën, 30 shtator 2020, pagesa e pensioneve në vlerë prej 14,001 denarë deri në 18 000 denarë;
– Të enjten, 1 tetor 2020, pagesa e pensioneve në vlerë prej mbi 18,000 denarë.

Qeveria gjithashtu rishikoi dhe miratoi Informacionin për pagimin e të drejtave monetare nga mbrojtja sociale, për shtatorin e vitit 2020, sipas të cilit të dhënat mbi përfituesit e të drejtave monetare nga mbrojtja sociale në bankat tregtare jo më vonë se 02.10.2020, pas së cilës bankat tregtare duhet të sigurojnë Fondet për të drejtat financiare nga mbrojtja sociale për muajin shtator përmes ATM dhe në rrjetet tregtare nga 05.10.2020.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Edhe këtë shtator pensionet të disponueshme parakohe

 • 05/05/2021 at 14:04
  Permalink

  That is very fascinating, You are an excessively professional blogger.
  I’ve joined your rss feed and stay up for in search of extra of your magnificent post.
  Also, I’ve shared your site in my social networks

  Reply
 • 05/03/2021 at 21:31
  Permalink

  Good day I am so happy I found your blog, I really found you by mistake, while I was looking on Digg for something else, Regardless I am here now and would
  just like to say cheers for a fantastic post
  and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all
  at the moment but I have book-marked it and also added your
  RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read much more, Please do keep up the fantastic work.

  Reply
 • 04/24/2021 at 12:15
  Permalink

  I’m really enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant
  for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Exceptional work!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *