RMV, 88 të infektuar dhe 5 humbje raporton MSH

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.618 teste dhe 88 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 45
-Kumanovë 4
-Shtip 1
-Prilep 7
-Tetovë 6
-Strugë 3
-Manastir 2
-Ohër 3
-Gostivar 1
-Strumicë 7
-Kriva Palankë 2
-Koçanë 3
-Makedonski Brod1
-Vinicë 1
-Kërçovë 2

Kanë ndërruar jetë 5 persona, një pacient nga Tetova (53), nga Gostivari (60), nga Prilepi (57), nga Struga (60) dhe një pacient nga Manastiri (60).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 135 pacientë të shëruar në:

-Shkup 42
-Kumanovë 17
-Shtip 7
-Prilep 16
-Tetovë 10
-Veles 1
-Manastir 2
-Ohër 4
-Gostivar 10
-Gjevgjeli 4
-Kriva Palankë 5
-Radovish 2
-Koçanë 4
-Probishtip 2
-Pehçevë 2
-Kratovë 1
-Sveti Nikolë 2
-Kërçovë 3
-Resnje1

Deri më tani, gjithësej janë kryer 177.635 teste të Covid-19 në vend. Nuk ka teste nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16.867, numri i pacientëve të rikuperuar është 14.084, numri i vdekjeve është 705 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2.078.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *