Snopçe: OECD-ja ka kategorizuar Maqedoninë e Veriut si një vend të dështuar me mësimin online

Halil Snopçe, deputet i ASH-së gjatë emisionit “Programi 200” në Alsat gjatë përballjes me ministren e Arsimit, Milla Carovska, tha se raporti i fundit i OECD-së, organizatë me relevance ndërkombëtare e kategorizoj Maqedoninë e Veriut si një shtet i pasuksesshëm për organizimin e mësimit online gjatë pandemisë. Ai tha se edhe Kolegjiumi I Arsimtarëve gjatë pandemisë, ngritën problem të shumta por Ministra e Arsimit ishte inekzistente. Po ashtu ai tha në sistemin e IT-së nuk u bë asgjë, përveçse reklama dhe fasada të qeverisë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Snopçe: OECD-ja ka kategorizuar Maqedoninë e Veriut si një vend të dështuar me mësimin online

 • 05/11/2021 at 21:29
  Permalink

  hello!,I like your writing so much! percentage we keep up a
  correspondence extra about your article on AOL?
  I require a specialist on this house to resolve my problem.
  Maybe that is you! Looking ahead to peer you.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *