VMRO-DPMNE do zgjedhë sekretar të ri, Janushev dorëhiqet për arsye personale

VMRO-DPMNE do të zgjedh sekretar të ri të partisë pasi Igor Janushev, ka dorëzuar dorheqje për arsye personale. Kryetari i partisë Hristijan Mockovski, pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore të Partisë deklaroi se së shpejti do të zgjedhin sekretar të ri të përgjithshëm por pa përmendur emra konkrete se kush mund të jetë. Ai po ashtu tha se do të zgjedhin edhe kryetare të re të Forumit të Gruas dhe forumit të Veteranëve të partisë.

Mickoski theksoi se ka ofruar të mbaj Kongres të jashtëzakonshëm dhe se ai nuk do të jetë kandidat për kryetar, por kjo është refuzuar nga Komiteti Qendror.

“Unë ofrova të mbaj Kongres të jashtëzakonshëm, në të cilin nuk do të kandidoj për kryetar. Ajo u refuzua nga anëtarët e Komitetit Qendror”, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Ndryshe në mbledhjen e sontme VMRO-DPMNE ka zgjedhur edhe disa anëtar të ri të Kryesisë ekzekutive të partisë.

Mickovski shtoi se do të vazhdojnë të përballen me pushtetin i cili sipas tij është mafioz dhe nuk sjell asnjë reformë më gjyqësor, drejtësi, ekonomi, arsim dhe shëndetësi.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “VMRO-DPMNE do zgjedhë sekretar të ri, Janushev dorëhiqet për arsye personale

 • 11/05/2021 at 07:05
  Permalink

  Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this
  in future. Many people will be benefited from your writing.
  Cheers!

  Reply
 • 10/08/2021 at 08:13
  Permalink

  368511 819011I just couldnt go away your internet site before suggesting that I truly enjoyed the regular data an individual offer on your visitors? Is gonna be back regularly in order to inspect new posts. 237543

  Reply
 • 05/09/2021 at 20:49
  Permalink

  I was curious if you ever considered changing the layout of
  your site? Its very well written; I love what youve got to say.

  But maybe you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for only
  having one or two images. Maybe you could space it out better?

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *