Kovid-19”, Pendarovski: Kufizimet të mbeten në histori

Presidenti Stevo Pendarovski vlerëson se shtetet duhet të kenë strategji të tjera për menaxhimin e krizës me virusin dhe jo të rikthejnë kufizimin e lëvizjes dhe mbylljen ekonomike. Në seancën e Këshillit të Sigurisë nuk u diskutua për gjendjen me pandeminë por Presidenti vlerëson se muajt e kaluar nën kufizime të rrepta duhet të mbeten në histori.

“Ka shumë pak shtete që nëpërmjet masave bëjnë kufizimin e njëjtë si para 3-4 muajsh, në mesin e të cilave ishim edhe ne. Nuk dua që situata me virusin të më përgënjeshtrojë por nëse me pyesni sot, nuk mund ta paramendoj që mund të kthehemi në situatën që të kemi 96 orë policore dhe gjithçka të mbyllet. Mendoj se shtetet duhet të kenë strategji, dhe jam i sigurt se institucionet te ne e kanë dhe nëse kemi numër më të lartë të të infektuarve ose, mos dhashë Zoti të vdekurish, këtë ta zgjidhin me pako masash të tjera. Nuk bëhet fjalë vetëm për atë që shtetet nuk mund ta përballojnë atë ekonomikisht, madje edhe ekonomitë më të forta, por njerëzit këtë s’mund ta përballojnë as mendërisht”, deklaroi Stevo Pendarovski, President. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Kovid-19”, Pendarovski: Kufizimet të mbeten në histori

 • 10/12/2021 at 02:40
  Permalink

  I am curious to find out what blog platform you have been utilizing?
  I’m experiencing some minor security problems with my latest website
  and I would like to find something more safe.
  Do you have any recommendations?

  Reply
 • 10/12/2021 at 01:57
  Permalink

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this superb
  blog! I guess for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to new updates and will talk about this site with my Facebook group.
  Talk soon!

  Reply
 • 07/28/2021 at 22:56
  Permalink

  Greetings! Very useful advice in this particular article!

  It is the little changes that will make the greatest changes.
  Thanks for sharing!

  Reply
 • 07/04/2021 at 11:19
  Permalink

  Hi there I am so grateful I found your web site, I really found you by mistake, while I was browsing on Bing
  for something else, Anyhow I am here now and would just like to say
  kudos for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have
  time to read through it all at the minute but I have saved
  it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the
  superb job.

  Reply
 • 05/09/2021 at 23:14
  Permalink

  Hi would you mind sharing which blog platform you’re working
  with? I’m looking to start my own blog in the near future
  but I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and
  I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!

  Reply
 • 02/20/2021 at 13:43
  Permalink

  I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if all website
  owners and bloggers made good content as you did, the net will be
  much more useful than ever before.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *