VMRO përsëri në protesta: Kërkon dorëheqje nga qeveria

Opozita VMRO-DPMNE këtë pasdite para Ministrisë së Drejtësisë filloi të pestën pas një proteste tematike. Kjo protestë, siç njoftuan ata, është kundër të gjitha padrejtësive ose siç është shkruar në banderolën e mbajtur nga protestuesit “Kundër revanshizmit dhe dhunës politike” njofton 360 shkallë/

Lideri i partisë Hristijan Mickoski dhe një nga nënkryetarët, Aleksandar Nikolloski, si dhe zyrtarë të tjerë të partisë janë në fillim të turmës që filloi marshimin e protestës.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “VMRO përsëri në protesta: Kërkon dorëheqje nga qeveria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *