Hoxha takim me ministrinë e shëndetësisë në lidhje me hapjen e kufirit Kosovë – Maqedoni. Ka vullnet por…

Takim me Ministrin e Shëndetësisë, z. Venko Filipçe nga i cili kërkuam arsyetim për kalimin e kufirit me PCR test per dy vendet Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut.
Nga Ministria nuk planifikohen masa të reja restriktive të cilat mund të dëmtojnë edhe më shumë ekonominë e vendit.

Në lidhje me kërkesën e bizneseve për hapje të kufijve pa PCR test me Kosovën, nga Ministria ka vullnet dhe iniciativë mirëpo duhet të ndiqet fotografia epidemiologjike dhe duhet koordinim me mes Qeverive.

Biznesi po ballafaqohet me krizë të paparë dhe kërkon me urgjence angazhim maksimal të te gjitha subjekteve vendimmarrëse.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Hoxha takim me ministrinë e shëndetësisë në lidhje me hapjen e kufirit Kosovë – Maqedoni. Ka vullnet por…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *