Spasovski: Në Qeveri bisedojmë për rritjen e gjobave për mosmbajtjen e maskës

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, gjatë vizitës në Qendrën Policore Gjorçe Petrov, tha  se në Qeveri janë duke biseduar nëse duhet të rriten gjobat për mosmbajtjen e maskës.

“Në Qeveri bisedojmë në lidhje me rritjen e gjobave  dhe do të vlerësohet nëse ka nevojë për atë ose jo. E rëndësishme është që vëllimi i punës  së nëpunësve policor  është rritur dhe bëjmë  gjtihçka që duhet të bëhet në këtë moment për të gjithë ata  të cilët nuk i respektojnë masat, gjegjësisht  të cilët së pari nuk respektohen vetvetiu dhe nuk i respektojnë familjet e tyre me atë që nuk mbrohen dhe ekspozohen në rrezik  të përfshihen me infeksionin. Duhet të mbajnë ndonjë përgjegjësi. Dhe kjo do të ndodh  më tutje edhe në objektet hotelerike dhe  në tubime etj,  gjithnjë e më shumë , me qëllim që të ndikohet te ato  të cilët nuk i respektojnë masat dhe me atë direkt i rrezikojnë  jetën dhe shëndetin e qytetarëve”, deklaroi Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Spasovski: Në Qeveri bisedojmë për rritjen e gjobave për mosmbajtjen e maskës

  • 08/21/2021 at 01:06
    Permalink

    Thank you for every other informative web site. The place else may just I am getting that kind of information written in such an ideal method?
    I have a challenge that I’m simply now working on, and I have been on the look out for such information.

    Reply

Lini një Përgjigje te https://schluesseldienst-karl.de/niedersachsen/hambergen/ Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *