Epidemiologu kryesor gjerman, Drosten me lajme jo të mira: Pandemia do të filloj tani

“Për të kapërcyer situatën, ne duhet të ndryshojmë disa gjëra në muajt e ardhshëm. Pandemia do të fillojë tani. “Në Gjermani gjithashtu,” tha Drosten transmeton Lokalno, duke shtuar se koronavirusi nuk ishte një fenomen shkencor, por një katastrofë natyrore.

Christian Drosten, epidemiologu kryesor gjerman, këtë paralajmëroi në fjalimin e tij në Konferencën Botërore të Shëndetit në Berlin rreth kremtimit të parakohshëm të suksesit të Gjermanisë në krizën koronare.

“Unë nuk mendoj se Gjermania është gati për disa muajt e ardhshëm me koronavirusin,” tha ai.

Mynihu ka shtrënguar ndjeshëm masat kundër koronavirusit. Vetëm pesë persona ose anëtarët e dy familjeve lejohen të mblidhen në restorante dhe hapësira publike. Festimet private në ambiente të mbyllura mund të kenë deri në 25 mysafirë dhe deri në 50 jashtë.

Në disa zona publike në Mynih, është gjithashtu e detyrueshme të mbash maska ​​mbrojtëse, të cilat janë kryesisht vendet e njohura të mbledhjes në kryeqytetin bavarez.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

101 thoughts on “Epidemiologu kryesor gjerman, Drosten me lajme jo të mira: Pandemia do të filloj tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *