KM Zaev: Kushdo që sulmon një zyrtar policie ose një zyrtar tjetër që kujdeset për sigurinë e qytetarëve do të përballet me ligjin

Dënoj ashpër dhunën ndaj policisë nga hajdutët e paligjshëm në Veles. Dhuna ndaj policisë është një krim i rëndë dhe veprime dhe sjellje të tilla nuk do të tolerohen.

Kushdo që sulmon një oficer policie ose një oficer tjetër që kujdeset për sigurinë e qytetarëve do të përballet me ligjin dhe do të vuajë pasoja të rënda ligjore.

Veprimi efikas i policisë për të kapur autorët është i mirëpritur, pas së cilës unë pres një procedurë të shpejtë të Prokurorisë Publike në përgjigje të parimit të pranimit zero të dhunës ndaj anëtarëve të Ministrisë së Brendshme.

Prerja e paligjshme e pyjeve është një krim i rëndë dhe rrezikon pyjet si një burim natyror, dhe në atë drejtim, asnjë dhunë e shkaktuar nga gjuetarë pa leje dhe grupe kriminale nuk do të parandalojë oficerët e policisë dhe zyrtarët e autorizuar të mbrojnë të mirën publike që u përket qytetarëve.

Ju uroj anëtarëve të plagosur të forcave të sigurisë një shërim të shpejtë dhe të kthehen në familjet dhe vendet e tyre të punës sa më shpejt të jetë e mundur shkruan KM Zaev.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *