Krasniqi: LV-ja ta sjellë në seancë mocionin kundër qeverisë, i ka votat e PDK-së

Vetëvendosja do t’i ketë votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë, sapo ta sjellë zyrtarisht në Kuvend mocionin, thotë deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

“Ne nuk e kemi votuar Albin Kurtin për kryeministër dhe kur ka ardhur një propozim për ta hequr prej kryeministrit, e kemi votuar. Nuk e kemi votuar Avdullah Hotin dhe ditën që do të vijë një mocion për ta hequr, ne e votojmë. Duhet të vijë mocioni zyrtarisht në rend dite në Kuvend”, ka thënë ai në KTV transmeton kosovarja-ks.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

80 thoughts on “Krasniqi: LV-ja ta sjellë në seancë mocionin kundër qeverisë, i ka votat e PDK-së

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *