Messi shpërthen ndaj Barcelonës për largimin e Suarezit: Nuk e meritoje të të largonin kështu

Me ardhjen e trajnerit Ronald Koeman, uruguaiani nuk bënte më pjesë në planet e holandezit dhe klubit.

Kësisoj ai do të bashkohet me rivalin e Barçës, Atletico Madrid.

E për largimin e tij ka shpërthyer edhe shoku më i mirë i Suarez, Lionel Messi.

Kapiteni ka kritikuar edhe klubin për mënyrën se si e larguan uruguaianin nga skuadra.

“Sa e vështirë do të jetë të mos e ndaj më ditën me ju siç bëja më parë, si në fushë ashtu edhe jashtë saj”

“Do më mungosh shumë. Kaluam shumë vite bashkë, ishim shumë të afërt, dreka, darka. Kaluam shumë gjëra që nuk do të harrohen kurrë. Do jetë e çuditshme të të shikoj me një fanellë tjetër dhe aq më tepër si kundërshtar.

Messi ka shkruar se Suarez e ka merituar të largohet ashtu siç e meritonte si një legjendë, e jo si është larguar tani nga Barça.

“Ju meritonit të largoheshit siç e meritonit, si një nga lojtarët më të rëndësishëm në histori të klubit, pasi arrite gjëra të mëdha këtu, si individualisht ashtu edhe në skuadër”.

“Nuk meritoje të të largonin kështu. Megjithatë e vërteta është se në këtë situatë tani asgjë nuk më habit. Të uroj gjithë të mirat në aventurën e re, shihemi së shpejti”, ka shkruar kapiteni i Barcelonës.

Kujtojmë që Messi dhe Suarez kanë qenë shokët më të mirë te Barcelona dhe gjatë gjithë kohës kanë qëndruar së bashku. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Messi shpërthen ndaj Barcelonës për largimin e Suarezit: Nuk e meritoje të të largonin kështu

 • 08/02/2021 at 07:37
  Permalink

  hello there and thank you for your info – I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this web site, since I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage your quality score if ads and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and could look out for much more of your respective interesting content. Make sure you update this again very soon..

  Reply
 • 07/27/2021 at 07:44
  Permalink

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article
  plus the rest of the site is very good.

  Reply
 • 07/25/2021 at 08:35
  Permalink

  Hey there! Quick question that’s completely off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly?
  My blog looks weird when viewing from my iphone 4.
  I’m trying to find a template or plugin that might be able
  to correct this problem. If you have any suggestions, please share.
  Thanks!

  Reply
 • 07/24/2021 at 13:48
  Permalink

  hi!,I love your writing so much! share we be in contact
  more approximately your article on AOL? I need an expert on this space to unravel my problem.
  Maybe that’s you! Looking forward to peer you.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *