Qeveria e RMV planifikon heqjen Porta Maqedonia dhe monumentin e Nënë Terezës

Qeveria me shkresë kërkoi nga komuna Qendër të fshihen pullat për Portën Maqedonia dhe për monumentin e pakompletuar të Nënë Terezës njofton alsatmk. Nga komuna për Alsat thanë se tani duhet të kenë një takim me Ministrinë e Kulturës, ku do të përcaktohen hapat e ardhshëm. Nga Komuna Qendër janë kategorik, se largimi i mundshëm i cilësdo përmendore nga pjesa qendrore e qytetit është në kompetenca të investitorit, në këtë rast Qeverisë. Në fillim të këtij viti Qeveria mori vendim që përmendorja e Nënës Terezës, e cila akoma nuk është përfunduar në vend që të prishet, të dislokohet, por me shkresën e dërguar paralajmërojnë se tani kanë ndryshuar mendje.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Qeveria e RMV planifikon heqjen Porta Maqedonia dhe monumentin e Nënë Terezës

 • 08/18/2021 at 07:02
  Permalink

  Hi there, I enjoy reading all of your post. I like to wtite a little comment to support you.

  homepage

  Eveen gamblers who don’t usually play fruit machines ought
  to give the reels oof the recent Shot Progressive video slot a feew spins.
  That’s why casino corporations consider web presence
  as a powerful advertising and marketing scheme. For example, it could also
  be the release of a new slot machine at a web-based on line
  casino.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *