RMV/9 humbje dhe 143 të infektuar me covid19

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1504 teste dhe 143 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 43
-Kumanovo 16
-Stip 4
-Prilep 9
-Tetovo 6
-Struga 2
-Veles 3
-Oridi 2
-Kavadarci 3
-Gostivar 6
-Gevgelija 4
-Strumica 11
-Radovish 1
-Kochani 15
-Probishtip 1
-Pehçevë 1
-Valandovo 3
-Vinica 2
-Delçevo 3
-Sveti Nikole 5
-Kërçovë 2
-Negotino 1

9 persona vdiqën, një pacient nga Vinica (70g), dy pacientë nga Strumica (67g secili), një pacient nga Ohri (48g), nga Gostivari (64g), dy pacientë nga Tetova (70 dhe 71g) dhe dy nga Kumanova (68g) dhe 77d).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 110 pacientë të shëruar nga:

-Shkup 42
-Kumanovo 14
-Prilep 11
-Tetovo 8
-Struga 5
-Veles 1
-Bitola 3
-Orid 6
-Kavadarci 1
-Gostivar 2
-Gevgelija 1
-Strumica 3
-Radovish 1
-Kochani 3
-Probishtip 1
-Pehçevë 1
-Berovo 1
-Delçevo 2
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 3

Deri më tani, një total prej 182,538 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17343, numri i pacientëve të kuruar është 14422, numri i vdekjeve është 721, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2200.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “RMV/9 humbje dhe 143 të infektuar me covid19

 • 04/10/2021 at 01:51
  Permalink

  I think this is among the most significant information for
  me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is great,
  the articles is really excellent : D. Good
  job, cheers

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *