Vijnë lajme të mira/ Javën e ardhshme hapen kufijt pa teste mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.
Mësohet se të mërkurën jozyrtarisht, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë të paraqesin teste PCR nëpër kufinj.

Ndryshe, me 9 korrik Qeveria e Maqedonisë së Veriut kishte vendosur që qytetarët e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë dhe Hercegovinës të paraqesin test PCR negativ nëse duan të hyjnë në vend, në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit të ri.

Maqedonia Veriore kishte mbyllur të gjitha vendkalimet kufitare më 16 mars me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Vijnë lajme të mira/ Javën e ardhshme hapen kufijt pa teste mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

 • 04/09/2021 at 18:07
  Permalink

  Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.

  I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.

  Reply
 • 02/12/2021 at 02:38
  Permalink

  Someone necessarily help to make severely articles
  I would state. This is the very first time I frequented your website page and up to
  now? I amazed with the analysis you made to create this actual
  post amazing. Fantastic job!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *