Aerodromi dhe Qendra me më shumë raste aktive me Covid19. Deri tani 17.483 të infektuar në vend

Nga komunat e Shkupit me rastet më aktive janë komunat Aerodrom dhe Centar, përkatësisht me 97 dhe 91 raste aktive. Që nga fillimi i epidemisë, një total prej 17,483 janë regjistruar në vend njoftojnë nga ministria e shëndetësisë

Nga këto, numri i pacientëve të rikuperuar është 14 516, numri i vdekjeve është 722 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2 245.

Komunat e Karpos (83), Gazi Baba (80), Kisela Voda (69) dhe Gjorce Petrov me 47 janë gjithashtu në Shkup me një numër rastesh aktive.

Me një numër të reduktuar ndjeshëm të rasteve aktive janë Butel me 29, Ilinden me 25, Suto Orizari me 17 dhe Saraj me 12.

Me numër një shifror të rasteve aktive janë komunat e Studeniçanit me tetë, Petrovec me shtatë, Haraçinë dhe Cucer Sandevo me pesë secili, Sopiste me tre dhe Zelenikovo me dy.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Aerodromi dhe Qendra me më shumë raste aktive me Covid19. Deri tani 17.483 të infektuar në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *