Bie bora e parë në Kroaci e Slloveni Dhe Bosnjë

Një ciklon i thellë nga zona e Gjirit të Genovës u zhvendos në Adriatikun verior gjatë mëngjesit dhe pritet të lëvizë më tej në Adriatikun qendror.

Për shkak të kësaj me ndryshime moti po përballet i tërë rajoni. Në disa zona malore në Kroaci madje ka rënë edhe borë.

Reshje bore ka pasur edhe në viset malore të Sllovenisë.

Ndërkohë reshje shiu mbrëmë ka pasur në Shqipëri ku në disa zona janë shënuar edhe përmbytje, shkruan Reporteri.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

127 thoughts on “Bie bora e parë në Kroaci e Slloveni Dhe Bosnjë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *