Filipçe: Tani për tani nuk ka nevojë për karantinë të plotë – maskat e detyrueshme në ambient të hapur opcion i mundur

Ai gjithashtu tha se nuk ka vend për panik dhe nëse ka ndonjë masë, do të ishin disa masa të buta kufizuese në komuna dhe rajone ku do të kishte një rritje të numrit.

Pas rritjes së ndjeshme të rasteve të reja të Covid 19, situata ngadalë po stabilizohet, dmth është kthyer në 10 përqind të infektuar nga numri i përgjithshëm i testeve të kryera.

Për shkak të kësaj, tani për tani nuk ka nevojë të vendoset karantinë, veçanërisht në të gjithë territorin e vendit ose futja e ndonjë mase shtesë kufizuese, tha Ministri Venko Filipe.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *