Mali i zi përsëri nën orë policore

Në qytetet malazeze të Niksic, Berane dhe Andrijevica, nga e hëna, 28 shtator, deri më 12 tetor, do të ndalohet lënia e ambienteve të strehimit nga ora 10 deri në 5 të mëngjesit, dhe puna e objekteve të hotelierisë do të ndalohet, si dhe vizitat në shtëpi.

Instituti i Shëndetit Publik shpalli sot listën e incidencës kumulative të infeksionit për qeveritë lokale nga 12 deri në 25 shtator, bazuar në të cilën masat e reja do të zbatohen në Trupin Kombëtar të Koordinimit nga e hëna.

Sipas të dhënave më të fundit nga Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi, në 24 orët e fundit, janë regjistruar 235 raste të reja. Aktualisht janë 3671 raste aktive.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *