Zaev: Vlera e paketës së katërt është rreth 350 milion euro. Do përfshinë kartela pagese për disa kategori të qytetarëve, grante për sektorët më të prekur etj.

Së bashku me Zëvendës Kryeministrin Fatmir Bytyqi dhe Ministrat Fatmir Besimi dhe Kreshnik Bekteshi, ne u prezantuam përfaqësuesve të dhomave të tregtisë në vend skicat kryesore të paketës së katërt të masave ekonomike për të mbështetur kompanitë dhe qytetarët për të zbutur pasojat e pandemisë KOVID-19 shkruan KM Zaev në facebook.

Dhomat e Tregtisë shprehën kënaqësinë që edhe këtë herë ata u përfshinë në krijimin e masave dhe që shumë nga sugjerimet dhe propozimet e tyre u pranuan.

Vlera totale e paketës së katërt është rreth 350 milion euro, nga të cilat 264 milion janë nga buxheti i shtetit dhe rreth 85 milion si linja shtesë shtesë kreditore shtesë.

Kjo paketë do të miratohet nga Qeveria në seancën e saj të Dielën, 27 Shtator, dhe përfshin mbështetje për pagesën e pagave për tremujorin e fundit të vitit, kartela pagese për disa kategori të qytetarëve, grante për sektorët më të prekur, një gamë të gjerë përjashtimesh ose lehtësime për më shumë detyrat për kompanitë, ulja e TVSH-së në më shumë shërbime dhe aktivitete të tjera, si dhe masa të tjera.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

10 thoughts on “Zaev: Vlera e paketës së katërt është rreth 350 milion euro. Do përfshinë kartela pagese për disa kategori të qytetarëve, grante për sektorët më të prekur etj.

 • 10/12/2021 at 14:26
  Permalink

  It’s hard to come by experienced people about this subject,
  however, you seem like you know what you’re talking
  about! Thanks

  Reply
 • 10/09/2021 at 12:29
  Permalink

  Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Very helpful information specially the last part 🙂 I
  care for such information much. I was looking
  for this certain info for a very long time. Thank
  you and good luck.

  Reply
 • 10/07/2021 at 05:06
  Permalink

  Hi, i think that i saw you visited my web site thus
  i came to “return the favor”.I am attempting to find things to enhance my web
  site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

  Reply
 • 09/18/2021 at 17:15
  Permalink

  Usually verify the odds you are getting at the point of confirming your bet.

  Reply
 • 08/27/2021 at 06:26
  Permalink

  Thank you for the good writeup. It in reality was a enjoyment account it.

  Glance complex to far added agreeable from you! By the way, how could
  we keep in touch?

  Reply
 • 08/23/2021 at 20:05
  Permalink

  I have recently started a website, the information you provide on this website has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work. “The inner fire is the most important thing mankind possesses.” by Edith Sodergran.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *