Leiçester turpëron Manchester Cityn në shtëpi. Humb 2:5

I pamëshirshëm Jamie Vardy shënoi një hat-trick ndërsa Leicester erdhi nga prapa për të poshtëruar një mbrojtje të Manchester City që pranoi tre penallti.

Edhe psë të parët ishin qytetarët që shënuan menjëherë dhelpërat shënuan dhe barazuan rezultatin 1:1 ku dhe përfundoi pjesa e parë. Në pjesën e dytë sulmuesi Vardy shënoi hat trick ku dhe vulosi fitorën e Leiçester 2:5, një humbje e madhe në fillim të kampionatit për Cityin dhe Pep Guardiola. Mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Leiçester turpëron Manchester Cityn në shtëpi. Humb 2:5

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *