Mickoski: Për masat antikrizë, vetëm gënjeshtër e rradhës nga qeveria

Për kreun e VMRO-DPMNE, zgjedhjet e parakohshme parlamentare të fituara nga koalicioni “Mundemi” ishin Talibaneze. Duke iu referuar masave të sapo miratuara, Mickoski tha se kjo është vetëm një gënjeshtër tjetër e qeverisë në një konferencë për shtyp

“Sot ne shohim sesi qytetarëve u premtohet përsëri me lugë se në fakt nuk do të jenë katër fundjavë por do të jetë një fundjavë dhe do të jetë në muajin tetor, atë fundjavë festive midis 10 dhe 13 tetor dhe nuk do të të jetë pa kufi siç ishte premtuar në parazgjedhje, por do të jetë me një limit prej 30,000 denarë dhe çmimi që ata do të paguajnë nuk do të ulet, por ata do të financojnë tatimin mbi vlerën e shtuar, atëherë ata do të skanojnë llogarinë fiskale dhe nëse shuma nuk i kalon 30,000 denarë atëherë ata do të presin që Ministria e Financave të kthejë tatimin mbi vlerën e shtuar. “Një tjetër gënjeshtër brutale që ishte pjesë e Talibanëve zhvilloi zgjedhje të parakohshme parlamentare,” tha Mickoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Mickoski: Për masat antikrizë, vetëm gënjeshtër e rradhës nga qeveria

Lini një Përgjigje te JimViame Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *