Paketa e katërt do të kushtoj 470 milion. Ja kush do të marrë kartelë pagesore Blej të shtëpisë

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp prezantoi paketën e katërt të masave ekonomike pas mbajtes së seancës qeveritare.

Ai tha se masa e dytë janë kartat pagesore për qytetarët.
“Kartat e pagesave janë në vlerë prej 6,000 denarë dhe do të marrin 5,726 prindër të vetëm, pensionistë me pensione deri në 15,000 denarë, ose 182,271 të kolegëve tanë pensionistë, të papunë që janë punëkërkues pasivë, dmth 85,108 qytetarë, artistë të pavarur, kineastë, punëtorë të kulturës, “punëtorë të estradës”, theksoi Zaev.

Ai shton se kartelat pagesore blej shtëpiake do t’u jepen 540 studentëve të tjerë që nuk i morën këto karta në paketën e mëparshme.
“Mbështetje për standardin studentor dhe studentor prej 44 milion denarë për vitin 2020 do të marrin 884 studentë dhe 347 studentë,” tha Zaev.

Ai tha se ata qytetarë që janë mbi 64 vjeç, por nuk kanë pension dhe kanë të ardhura më pak se 15,000 denarë ose aspak të ardhura, do të marrin ndihmë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Paketa e katërt do të kushtoj 470 milion. Ja kush do të marrë kartelë pagesore Blej të shtëpisë

 • 04/13/2021 at 03:51
  Permalink

  This is very interesting, You are a very skilled blogger.

  I have joined your feed and look forward
  to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your web site in my social
  networks!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *