Pretendimi i ‘bujshëm’ i Cakos: Shqipëria në 2025-ën do të jetë 500 mijë banorë

I ftuar në ‘E Diell’, është konspiracionisti Alfred Cako.
Ai bën pjesë tek ata persona që nuk besojnë në ekzistencën e virusit dhe është kundër bërjes së vaksinës, pasi pretendon se e gjitha bëhet për t’i vendosur një mikroçip njerëzve dhe për t’i kontrolluar atë. Gjatë fjalës së tij Cako paralajmëroi një ‘tkurrje’ të popullsisë botërore.

Në vitin 2025 Shqipëria sipas Cakos do të jetë vetëm 500 mijë banorë, Britania e Madhe 10 milionë banorë, ndërsa reduktim të popullsisë sipas tij do të ketë edhe SHBA-ja. Këto të dhëna ai pretendon se ndodhen në ueb-faqet e OBSH-së (Organizatës Botërore të Shëndetit) në internet.

“Në Shqipëri në vitin 2025 do të ketë vetëm 500 mijë banorë, ndërsa Britania e Madhe parashikohet të jetë 10 milionë banorë. Edhe SHBA-ja do të ketë ulje të popullsisë”, tha Cako. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *