Rritja e periudhës së kredive pa interes nga Kovid 1 dhe 100 milion euro të reja të kredive të favorshme për të mbështetur kompanitë vendase

Kryeministri Zoran Zaev vuri në dukje se ndër masat në grupin e katërt është rritja e periudhës të kredive pa interes nga linja Covid 1 për një periudhë prej tre muajsh.

“Përmes Bankës për Zhvillim, përdoruesve ekzistues të linjave të kreditit do t’u jepet një periudhë shtesë 3 muaj para se të fillojnë të paguajnë pensionet nga kreditë e marra”, tha Zaev.

Ai gjithashtu njoftoi hua të reja të buta prej 100 milion EUR nga Banka e Zhvillimit për të mbështetur kompanitë vendase.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *