13 fëmijë dhe një kujdestar në izolim – Ministrja Shahpaska: Gjithçka është nën kontroll

Një edukatore dhe 13 fëmijë parashkollorë u izoluan pasi u konfirmua që kujdestari në grup ishte koronavirus pozitiv. Bëhet fjalë për kopshtin “Koca Vasileva” në Manastir. Në këtë kopsht fëmijësh, tre javë më parë, u regjistrua një rast tjetër i një kujdestari ku u përcaktua prania e Covid-19, për shkak të së cilës 5 fëmijë dhe 5 punonjës u dërguan në izolim. Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska, thotë se kopshtet vazhdojnë të punojnë dhe siguron që gjithçka është nën kontroll. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *