Ngrënia e frutave mund të ulë rrezikun e sëmundjeve

Hulumtimet vazhdimisht tregojnë se dietat e larta në pemë dhe perime janë të lidhura me një rrezik më të ulët të shumë sëmundjeve të rënda duke përfshirë kancerin, diabetin dhe sëmundjet e zemrës.

Ndërsa shumë studime analizojnë konsumin e frutave dhe perimeve si një e tërë, ka disa studime që eksplorojnë përfitimet e frutave në mënyrë specifike.

Rritja e marrjes së frutave mund të ndihmojë gjithashtu në zvogëlimin e presionit të gjakut dhe reduktimin e stresit oksidativ, gjë që mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Konsumi i madh i frutave dhe perimeve është gjithashtu i lidhur me përmirësimin e kontrollit të sheqerit në gjak tek personat me diabet ..

• Frutat janë të pasur me shumë lëndë ushqyese

Përbërja ushqyese e frutave ndryshon shumë në mesin e llojeve të ndryshme, por të gjitha llojet përmbajnë lëndë ushqyese të rëndësishme.

Për fillim, frutat kanë tendencë të kenë nivele të larta të vitaminave dhe mineraleve. Këto përfshijnë vitaminën C, kaliumin dhe folatin, nga të cilat shumë njerëz nuk marrin mjaftueshëm.

Frutat janë gjithashtu të pasur me fibra, të cilët kanë shumë përfitime shëndetësore.

Konsumimi i fibrave mund të ndihmojë uljen e kolesterolit, të rrisë ndjenjat e plotësisë dhe të kontribuojë në humbjen e peshës me kalimin e kohës.

Për më tepër, frutat janë të ngarkuara me antioksidantë, të cilët ndihmojnë në luftimin e radikaleve të lira që mund të dëmtojnë qelizat. Ushqimi i një diete të lartë në antioksidantë mund të ndihmojë ngadalësimin e plakjes dhe të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve.

Për shkak se fruta të ndryshme përmbajnë sasi të ndryshme të lëndëve ushqyese, është e rëndësishme ngrënia e një shumëllojshmërie të tyre për të maksimizuar përfitimet shëndetësore

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

87 thoughts on “Ngrënia e frutave mund të ulë rrezikun e sëmundjeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *