Pacquiao konfirmon ndeshjen e boksit me yllin e MMA McGregor

Ikona fillestare e boksit Manny Pacquiao do të përballet me ish-kampionin me dy pesha UFC Conor McGregor në ringun e boksit vitin e ardhshëm, dhe një pjesë e të ardhurave nga lufta do të shkojë për viktimat e koronavirusit në vendin e tij.

“Për hir të të gjitha viktimave Filipinase COVID-19, Senatori Manny Pacquiao do të luftojë super yllin e UFC Conor McGregor vitin e ardhshëm,” tha Jayke Joson, ndihmësi special i Pacquiao, i cili është gjithashtu një senator Filipine, të Shtunën.

“Avokatët tanë po finalizojnë të gjitha detajet konfidenciale, por të dy luftëtarët po bëhen gati për këtë luftë epike të fundit për boksin,” tha ai.

Deklarata e Joson pasoi një cicërimë nga irlandezi McGregor të Premten në të cilën ai tha se do të ishte “boksi i Pacquiao tjetër në Lindjen e Mesme”.

McGregor, 32, njoftoi në Twitter në qershor se do të tërhiqej nga artet marciale të përziera për herë të tretë. Ai së pari u largua nga sporti në Prill 2016. Në Mars 2019, ai përsëri njoftoi se ishte duke varur dorezat, por në të dy rastet pensionet ishin jetëshkurtra. aljezeera/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

60 thoughts on “Pacquiao konfirmon ndeshjen e boksit me yllin e MMA McGregor

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *